Haber

Cezaevinden Firar Eden Kadın Yakalandı

Adana’da açık cezaevinde kalan kadın firar edince emniyet güçleri teyakkuza geçti. Polis ekiplerinin yaptığı başarılı operasyon sonucu firar eden kadın kıskıvrak yakalandı. Emniyet güçlerince yakalanan kadın, kapalı cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü de gelen bilgiler arasında. Kısa bir süre önce açık cezaevinden kaçan Kibariye Soydam (21), yeni bir hırsızlık vakasına girişmeden emniyet güçleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Adana’nın Yüreğir ilçesinde yakalanan Soydam’ın arkadaşlarıyla beraber yeni bir soyguna hazırlandığı öğrenildi. Osmaniye’den soygun için Adana’ya gelen Soydam, Akdeniz Mahallesi’nde evleri gözetlerken polis ekiplerinin dikkatini çekti. Soydam’da dahil olmak üzere 3 kişi evleri gözetlerken hallerinden şüphelenen polis ekipleri şüphelileri durdurdu.

 

Hırsızlık suçundan 6 dosyası var

Polis ekipleri tarafından durdurulan 3 kadından birisinin firari Kibariye Soydam olduğu anlaşıldı. Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yakalanan 3 kadından ikisi, kimlik sorgularından sonra serbest bırakıldı. Açık cezaevinden firar ettiği öğrenilen Soydam ise polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Kibariye Soydam’ın emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Soydam daha sonra kapalı cezaevine gönderildi.

Firari Kibariye Soydam’ın tam 6 hırsızlık suçundan dosyası olduğu öğrenildi. Toplamda 5 yıl ceza alan genç kadın, cezasını çektiği sırada firar ederek izini kaybettirmeyi başarmıştı. Hırsızlık suçundan 6 dosyası olan Soydam daha sonra yakalanarak cezaevine gönderildi.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu