Ekonomi

Çeyrek altın yükselişine son sürat devam ediyor

Bugüne yüksek olarak başlayan gram altın saat 9:30’dan sonra düzenli bir dengeleme ile normalleşti. Şuan 245,9 lira seviyesinde olan altın ilerleyen zamanlarda nasıl bir değişim göstereceği tam olarak bilinmemekte. Ancak günümüz şartlarına göre altın yine oldukça yüksek. Bu durum altın alışverişi yapacak olanları direkt etkiliyor.

ÇEYREK ALTIN YÜKSELDİ

Dün 392,58 lira ile kapatan çeyrek altın, bugün 401 lira’ya yükselti. Cumhuriyet altını dün 1.627,00 ile kapattı. Bugün ise cumhuriyet altının fiyatı 1.647,00′ a yükseldi. İlerleyen saatlerde nasıl bir hareketlenme olacağı ile ilgili bir bilgi yoktur. İslam Memiş:’ Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanacak Enflasyon Raporu VE Para Politikası Kurulu toplantı özeti, yurt dışında Euro Bölgesi’nde büyüme ve ABD’de Tüketici güven endeksi başta olmak üzere açıklanacak verilerin takipçisi olacağım.’ Şeklinde bir açıklamada bulundu.

DOLARA BAĞLI OLARAK ARTIŞ GÖSTERECEK

Altın Piyasaları uzmanı İslam Memiş, “Biz, düşüşlerin sınırlı kalacağı yönündeki beklentimizi sürdürüyoruz. Dolar kurunun, altının gram fiyatındaki yönü belirlemede etkili olacağını düşünüyoruz. Bugün altının gram fiyatının 244 – 247 lira aralığında işlem gerçekleşmesini bekliyoruz” diyerek bir değerlendirme yaptı.

Memiş’in yapmış olduğu bir açıklama daha bulunuyor. Memiş, ABD- Çin arasında devam eden ticaret ile alakalı müzakerelerin olumlu sonuçlanması sonucunda, altının ons fiyatında, dolar kurunun yatay seyretmesini de altının gram fiyatındaki yükselişleri sınırlandıracağını belirtti. Memiş, bugün altının bin 278- bin 288 dolar aralığında işlem görmesini beklediğini belirtti.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu