Dünya

Cemaat, camiye girmeye çalışan saldırganı son anda engelledi

Londra’da bir camiye girmeye çalışan silahlı saldırganı, cami cemaati tarafından son anda engellendi. Silahlı saldırgan camiye girmeye çalışırken, cemaatin engeliyle karşılaştı. Cemaatin verdiği tepki üzerine silahlı saldırgan, olay yerinden son sürat kaçtı. Saldırgan olay yerinden kaçarken bir el silah sesi duyuldu. Olayın polis ekiplerine ihbar edildi. Camiye çok sayıda polis ekibi geldi ve cami koruma altına alındı.

Verilen bilgilere göre olay, İngiltere’nin başkenti Londra’nın Ilford bölgesinde bulunan Seven Kings Camisi’nde meydana geldi. Olayla ilgili yapılan soruşturmanın ardından polisten açıklama yapıldı. Camide teravih namazı kılınırken, elinde silah bulunan bir kişi camiye girmeye çalışıyor. Cami cemaatinin farketmesi üzerine silahlı saldırganın camiye girişi engellendi. Silahlı saldırgan camiye giremeyeceğini anladıktan sonra hızla olay yerinden uzaklaştı. Kendisini takip etmemeleri için de havaya bir el ateş etti.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA POLİS SEVK EDİLDİ

Olay yatsı namazı sırasında yani yerel saat ile saat 22:45’te gerçekleşiyor. Yaşanan bu saldırı teşebbüsünün ardından çok sayıda polis ekibi Ilford bölgesine sevk edildi. Polis ekipleri Seven Kings Cami’sini gece boyunca koruma altına aldı.

Londra polisi, olayla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, gece geç saatlerde yaşanan olayda hiç kimsenin yaralanmadığı belirtilerek olayın bir terör saldırısı olma ihtimalinin üzerinde durulmadığı açıklandı. Yeniden paylaşımda saldırganın taşıdığı silahın bir kuru sıkı olduğu belirtildi.

SALDIRGAN HER YERDE ARANIYOR

Londra polisinin yaptığı titiz çalışma sonucunda olayın bir terör saldırısı olmadığı anlaşıldı. Ayrıca gece boyunca bölgede kalan polis, silahlı saldırganın her yerde arandığını belirtti. Polis ekipleri, bölgede kalmaya devam edeceklerini belirterek, olay incelemesinin bitmediğini ve çalışmaları, cami görevlileriyle birlikte yürüttüklerini belirtti.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu