Haber

Cankan, Ünlü YouTuber Yavuz Selim İle Geri Geliyor!

2000’li yılların başında ‘’Yar Yar’’, ‘’Yemin Ettim’’, ‘’Canımı Veririm’’ ve ‘’Yaranamadım’’ gibi slow ve hareketli pek çok eser ile gündemden düşmeyen efsanevi grup Cankan, 11 yıl aranın ardından müzik piyasasına geri döneceğini açıkladı. Çıkış yakaladıkları ilk zamanlar, Fatih A.B.B. ve Malik Ayhan’dan oluşan Cankan, 11 sene önce dağıldı. 3 sene önce tekrar bir araya gelen grup üyeleri, birbirlerinden ayrı çalışmanın daha iyi olacağına karar verip yollarını tekrardan ayırma kararı aldı.  Aynı zamanda kurucusu olan Fatih A.B.B. ile yoluna devam eden Cankan, YouTube’da toplamda 3 milyondan fazla abonesi olan ünlü YouTuber Yavuz Selim (Takla King) ile oldukça popüler olan bir oyunu konu alan rap bir eser ile 11 senenin ardından sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde kendisine ait bir stüdyo kurduğunu duyuran Cankan, kliplerini de kendi yaratıcı ekibiyle beraber çekiyor.

Adeta Tek Kişilik Beste Fabrikası!

Cankan’ın üyesi Fatih A.B.B., kendi okuduğu parçaların yanı sıra ünlü isimlere verdiği popüler şarkılarla da adından oldukça sık söz ettiriyor.

İşte Fatih A.B.B.’nin imzası bulunan eserlerden yalnızca bir kaçı:
Seda Sayan – Bebeğim,
Kibariye – Duman Duman, Yar Yar
İsmail YK – Nerdesin, Şapur Şupur, Git Hadi Git, İsterim Seni, Gıcık Şey,
Berdan Mardini – Hazır Mısın Yarim?, Sen Var Ya Sen

 

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu