Sağlık

Bu Besinleri Geceleri Tüketmelisiniz

Uzmanların son zamanlarda sağlık için önerilerinde bazı besinlerin gece tüketiminin daha faydalı olacağı yer alıyordu. Buna göre birçok kişinin de merak ettiği gece tüketildiğinde hem faydasının daha iyi bir şekilde ortay çıktığı hem de aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı olan besinler çeşitli şekillerde öneriliyor. Bu besinlerden ilki ise yaz aylarının sevilen meyvelerinden karpuz olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle lif ve su yönünden zengin olması sebebi ile de tüketilmesi öneriliyor. Fakat gece tüketildiğinde su ve mineral dengesini sağlayarak aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı oluyor. Ayrıca C vitamini bakımında da zengin besin iltihaplanmanın da bir numaralı düşmanı.

Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Özellikle akşam yemekleri için tercih edilebilecek domates ile birlikte proteinli gıdaların tüketilmesi kilo vermeye yardımcıdır. Fakat içerisindeki antioksidan ile de vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sızma zeytinyağı da özellikle karın bölgesinde bulunan ve nispeten zor parçalanan yağların parçalanmasını kolaylaştırarak kilo vermede etkili bir besindir. Bunun yanı sıra uzun ömürlü bir yaşam için de zeytinyağının mutlaka tüketilmesi önerilmektedir.

Gece yatmadan önce bir çay kaşığı ya da akşam yemeklerinde tercih edilecek salata içerisinde tüketilebilir. Bir diğer zayıflamaya yardımcı besin ise enginar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle karaciğer için oldukça sağlıklı bir besin olan enginarın gece tüketilmesi, gece boyunca vücutta adeta bir detoks etkisi veriyor ve zayıflamaya da yardımcı oluyor.

 

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu