Dünya

Brezilya’da futbolcuları taşıyan otobüs, tır ile çarpıştı

Brezilya’da bir spor kulübü olan EC Bahia spor kulübünün genç oyuncularını götüren otobüs büyük çaplı bir kaza yaşadı. Bahsi geçen spor kulübü otobüsü yoldan geçmekte olan bir tır ile burun buruna çarpışma yaşadı. 2 kişi bu çarpışma sonucunda hayatını yitirdi. Tırda ise beyaz eşya yüklü olduğu öğrenildi. Olaya dahil olmayan kaza şahitleri tırdaki beyaz eşyaları yağmaladı.

Brezilya’da yer alan Minas Grais eyalatinde bulunan Santa Cruz de Salinas şehri bir spor kulübü oyuncularının yer aldığı otobüs ile beyaz eşya yüklü bir tırın çarpışmasına sahne oldu. Sao Paula şehrinde oynanacak olan şampiyonluk maçına doğru yola çıkan EC Bahia takımını taşıyan otobüs yükü ağır bir tır ile çarpışma yaşadı. Tır şoförü ve otobüs şoförünün hayatını kaybettiği kazada kulüp oyuncuları büyük yaralanmalar yaşamadı.

SPORCULARDA HAFİF YARALANMA

Ağır yaralanmalar yaşamayan EC Bahia spor kulübünün genç oyuncuları tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. Ancak 22 kişilik takım otobüsünde 16 kişi de hafif yaralanmalar aldı. Yapılan ilk açıklamalara göre kaza hakkında araştırmaların devam ettiği ancak şuan için kazaya neyin sebep olduğunun ortaya çıkarılamadığı ifade edildi. Kazada toplumun tepkisini çeken bir olay da yaşandı.

Kaza esnasında bölgede bulunan veya yoldan geçen görgü şahitlerinin tırda yer alan beyaz eşyaları yağmaladıkları görüntülendi. Bu görüntüler Brezilya’ya büyük tepkilere yol açtı. Olaydan yansıyan fotoğraflarda bölgedekilerin yaralılara yardım etmediği görülüyor. Yaralılara müdahale etmeyen bu kişiler tırda bulunan beyaz eşyalara yöneliyor ve yağma yapılıyor. EC Bahia Spor Kulübü sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada olayda hayatını yitirenler için baş sağlığı diledi. Yapılan açıklama da takım otobüsünü taşıyan kaptanın bir fotoğrafına da yer verildi.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu