Gündem

Bolu Belediyesinde Maaş Skandalı Gündemde

Bolu Belediyesi’ne yaklaşık 10 yıl önce itfaiye eri kadrosundan giren Serkan Ilgaz isimli şahıs 6 üst dereceli kadrolarda görev alıp tüm hepsini birlikte yürüterek ayda tam 10 bin TL maaş aldığı ortaya çıktı. Üst dereceli görevlerin içerisinde birim müdür vekillikleri yaptığı da araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Ilgaz’ın Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yakın bir akrabası olduğu da ortaya çıktı. Durumun anlaşılması üzerine Ilgaz Chp yönetimindeki belediye başkanı Tanju Özcan tarafından tekrar itfaiye eri olarak devam etmesinin talimatı verildi. Bolu belediyesi 15 yıldır AKP yönetiminde idare edilmekte idi. Bu olay sonrasında belediye çalışanları arasında inceleme başlatıldı ve çalışanlarda görev değişikliği veya işine son verme süreçleri hala devam ediyor.

6 ÜST DERECELİ MAKAMDA AYNI ANDA ÇALIŞIYOR

Günümüzde üniversite mezunları bile iş bulma konusunda bu denli zorluk yaşarken Serkan Ilgaz adlı vatandaşın bu durumu duyanlara hayretler yaşattı. 6 dereceli üst makama atanması yapılan Ilgaz’ın görev aldığı makamlar ise şunlardır: Belediye başkanı özel kalem müdür vekilliği, insan kaynakları biriminin sorumluluğu, belediye bünyesindeki ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ şirketinde yönetim kurulu üyeliği, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı, belediye bilişim birim sorumluluğu ile halk ekmek fırın müdür vekilliği yapıldığı öğrenildi. Bütün bu görevleri de bir arada yürüttüğü ortaya çıktı.

10 BİN TL MAAŞ

Ilgaz görev almış olduğu bu makamlardan verdiği hizmet karşılığında da 10 bin TL maaş aldığı öğrenildi. Ayrıca bu maaşlara mesai ücretlerinin de ödenmesi söz konusu olduğu tespitlerde ortaya çıktı. Bu yolsuzluğa karşı işsiz ve bu görevlere gelmek isteyen gençler büyük tepkiler gösterdi. Ilgaz’ın görevden men edilip cezalandırılmasını mevcut belediye başkanı Tanju Özcan’a taleplerini ileterek gerekli bildirimde bulundular.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu