Televizyon

BJK TV Yayın Hayatına Son Verdi

Uzun zamandır tartışma konusu olan BJK TV, Beşiktaş Yönetim Kurulu’nun aldığı karar sonucu yayın hayatına son verdi. Milyonlarca Beşiktaş taraftarını üzen haber artık resmi olarak yürürlüğe girdi. Yıllardır süren kesintisiz yayın akışı artık son buldu. Beşiktaş taraftarları ise alınan bu karardan ötürü oldukça kızgın. Çünkü Beşiktaş’ın rakipleri olan Galatasaray ve Fenerbahçe TV kanalları, yayın hayatına devam ediyor. Rakiplerin devam ettiği sektörde Beşiktaş’ın yer almaması taraftarı da bir hayli kızdırmış durumda.

BJK TV’nin kapanacağı ile ilgili sinyal daha önceden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman tarafından verilmiştir. Hatırlanacağı üzere Fikret Orman, BJK TV’nin izlenmediğini ve kulübü mali açıdan çok zorladığını dile getirmişti. Orman’ın bu söylemleri üzerine toplanan Beşiktaş Yönetim Kurulu, yıllardır yayın hayatına devam eden BJK TV’nin kapatılmasına karar verdi.

 

“Ben dahil kimse izlemiyor”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, BJK TV’yi kendisi de dahil olmak üzere hiç kimsenin izlemediğini iddia etmişti. Beşiktaş’ta yapılan seçimden önce dile getirilen BJK TV’nin yayın hayatına son verme kararı artık resmen yürürlüğe girdi. 40 kişinin çalıştığı kanal artık aktif yayın hayatına son verdi.

Kanalda çalışan 40 kişinin maaşlarının dahi uzun bir süredir ödenmediği de gün yüzüne çıktı. BJK TV’nin kulübe oluşturduğu masraf ve yükümlülükler elde edilen bilgilere göre had safhaya ulaşmış durumda.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu