Haber

Bismilli Kadının İmamoğlu’ndan İsteği

İstanbul Esenyurt’ta bir futbolcunun Diyarbakır Bismilli annesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’ndan isteği tüm Türkiye’nin gündeminde yer aldı. Oğlu için İmamoğlu’ndan destek isteyen annenin talebi herkesi duygulandırdı. Ekrem İmamoğlu’nun Batman’da katılacağı bir düğüne hazırlanırken yol üstünde mola vermesi üzerine birçok vatandaş İBB Başkanı ile fotoğraf çektirmeye geldi. İmamoğlu’nun mola verdiği kahveye akın eden vatandaşlar arasında Bismilli bir anne de bulunuyordu. Oğlunun da İstanbul Esenyurt’ta futbol oynadığını ifade eden kadın İmamoğlu’ndan oğlu için destek talep etti.

İmamoğlu da bu samimi isteğe karşı koymayarak kadını CHP Milletvekili Özgür Karabat’a yönlendirdi. Diyarbakır’da verdiği molanın ardından Batman’daki düğüne gitmek üzere yola çıkan Ekrem İmamoğlu akşam saatlerinde ayrıldı. Diyarbakır Bismilli vatandaşların da isteklerini kırmayan İmamoğlu, ilçede kısa bir mola verdi. Yanı başında gelen vatandaşlar İmamoğlu’nu davul ve zurnalar ile karşılamıştı.

Vatandaşlar Sevgi Gösterdi

Batman’da bir düğüne gitmek için yola çıkan İmamoğlu, yol üzerinde Diyarbakır Bismil’de mola verdi. Mola verdiği kahvede vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği Ekrem İmamoğlu il fotoğraf çekilmek için birbiri ile yarışan vatandaşlar İBB Başkanını sevgi yağmuruna tuttu. Oğlu için yarım isteyen anneye de İmamoğlu’ndan cevap geldi. Başkanın verdiği cevapta CHP Milletvekili Özgür Karabat’ın İstanbul’da Esenyurt bölgesinden sorumlu olduğunu söyleyerek anneyi ilgili milletvekiline yönlendirdi. İmamoğlu ayrıca kendine yakışıklı diyen bir gence de teşekkür ederken, olay gülüşmelere neden oldu. İmamoğlu sonra ilçeden ayrıldı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu