Ekonomi

Binali Yıldırım kaçak geçişlere düzenleme getirileceğini söyledi

1 Ocaktan itibaren köprüden kaçak geçen ve 3,20’den daha düşük aks aralığı olan ticari hafif araçların sürücülerine cezalar verilmişti. Bunun üzerine Panelvan Ceza Mağdurları ismiyle sosyal medya üzerinden toplana mağdurlar cezalara karşı birlikte tepki göstermişlerdi. Bazı mağdurların işlerinden oldukları hatta araçlarını satmak zorunda kaldıklarını belirtmeleri üzerine Binali Yıldırım İBB’nin mağduriyetin giderilmesi yönünde adımlar atacağını belirtti. Bunun üzerine mağdurlar Yenikapı Etkinlik alanında buluşarak araçlarını süslediler. Ardından Nakkaştepe Millet Bahçesine kadar konvoy halinde ilerlediler.

Konuyla ilgili Tüketici Merkezi Onursal Başkan Aydın Ağaoğlu da bir açıklama yaptı. Açıklamasında, haksız cezaların silinmesi ve bundan sonra böyle cezaların gelmesinin önüne geçildiği içim memnuniyetini açıklayan Ağaoğlu “Düzenleme sayesinde çok büyük meblağlar ile mağdur olan insanların mutlu sona ulaşmalarını kutluyoruz” dedi.

SİYASİ BİR OLAY DEĞİLDİR

Ağaoğlu açıklamasının devamında bunun siyasi bir yatırım olarak algılanmaması gerektiğini, bu işin tamamen yasal ve resmi olarak neticelendirileceğini söyledi. Belgelerin ilgili maddelerdeki haklılıkları üzerine düzenlendiğini, karayollarının bu cezaları dayandırdığı maddenin esastan sakat olduğunu ve ceza ilkesine bağlı aykırılıkların peşinde giderek netice aldıklarını, ifade etti.

Ağaoğlu, “Karayollarından konu hakkında savunma ve açıklama istemişlerdir. Bu savunmanın gerçekleri tam olarak yansıtmadığını biliyorduk. Bu nedenle biz de Çalıştay’a talebimiz ilettik. 22 Mayıs tarihindeki Çalıştay’ımızdan önce bu sorun çözülecek umudunu yaşamaktayız. Devletimiz vatandaşımız için mücadele etmekte ve konforu için faaliyetler göstermektedir. Bizler yani tüketiciler haklı olarak çalıştık, direndik ve neticede kazandık.” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu