Haber

Balıkesir’deki Oteller Bayramda Tamamen Dolu

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte tatil severler Ege bölgesine adeta akın etti. Özellikle Balıkesir’de boş otel bulmak neredeyse imkansız bir hal aldı. Otellerin ve pansiyonların tamamen dolduğu ilde artık ev sahipleri kendi dairelerini de günlük kiralamaya başladı. Yapılan açıklamalara göre Balıkesir’de yer alan Altınoluk, Edremit, Gömeç, Ayvalık ve Sarımsaklı’daki tüm otel ve motellerin tamamına yakını doldu. Bu sene Kurban Bayramı sebebiyle erken rezervasyon yapan tatilciler karlı çıktı. Tatil planlarını son ana bırakanlar ise ne yapacağını şaşırmış durumda.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine gelen tatilcilerin büyük bir bölümü yer bulamamaktan dolayı şikayetçi. Üstelik gelen tatilciler yer bulamadıkları için geldikleri gibi farklı şehirlere gittiler. Birçok şehir ve tatil yöresinde aynı durum yaşanırken erken rezervasyon yapan tatilciler ise oldukça rahat.

 

Balıkesir’de boş otel kalmadı

Balıkesir’in Erdek beldesinde ise tüm hazırlıklar tamamlandı. Doluluğun yüzde 100’ü bulduğu Erdek’te belediye ekipleri her türlü önlemin alındığını duyurdu. Bunun yanında trafik ekipleri de mevcut tüm önlemlerin alındığını belirterek tüm tatilcilerin problemsiz bir dönem geçirmesi için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını bildirdiler. Ayrıca belediye ekipleri Kurban Bayramı süresince tüm restoran, kafe ve çay bahçelerini denetleyeceklerini belirterek vatandaşların güven içinde tatillerini yapacaklarını ifade ettiler. Yarın Kurban Bayramı’nın ilk günü tüm Balıkesir’de büyük bir yoğunluk yaşanacağı da belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu