Gündem

Balıkesir’de yüz binlerce liralık vurgun yapan çete yakalandı

Balıkesir’de bir grup dolandırıcının, Kaddafi’nin altınları diyerek toplam 1 milyon 400 bin TL vurgun yaptığını öğrenen polis ekipleri, dolandırıcıları eş zamanlı eş zamanlı operasyonla yakaladı. Verilen bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri hem Balıkesir’de hem de çevre illerde kendilerini bakan danışmanı ya da MİT görevlisi olarak tanıtan aynı zamanda kat karşılığında inşaat yaptığını söyleyen şahısların yakalanması için düğmeye bastı.

VATANDAŞLARI MAĞDUR ETTİLER

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine bağlı polisler, dolandırıcılık yapan bu şahısların özellikle kendileri ile irtibata geçen dul ve yaşlı kadınlar ile duygusal bir bağ kurdukları tespit etti. Ayrıca kredi çekmeye uygun kişilerin ev ya da arsalarına kat karşılığında inşaat yapacaklarını söyleyip vekâletname aldıkları da belirlendi. Dolandırıcı grup, kendileri ile iş birliği yapan vatandaşların üzerilerine şirket dahi kurmuştur. Alınan bilgilere göre polis ekipleri, birçok kişinin banka hesaplarını boşaltan dolandırıcıların, vatandaşları mağdur edip, haksız kazanç elde ettiklerini tespit etti.

1 MİLYON 400 BİN LİRALIK VURGUN

Dolandırıcı şahısların, Türkiye’ye Libya’nın devrik lideri olan Kaddafi’nin altınlarını getirdiklerini iddia edip bir çok kişiyi dolandırdıkları da edinilen bilgiler arasındadır. Dolandıracakları şahısların güvenini kazandıktan sonra kullandıkları bazı yöntemlerle toplamda 1 milyon 400 bin liralık vurgun yaptıkları belirlendi. Dolandırıcılık Büro dedektifleri tarafından takibe alınan ve olayla bağlantısı olan H.Y., U.Y., ve G.C. isimli şahıslar uzun süren çalışma sonucu yapılan eş zamanlı operasyonda yakalandı. Bu şahısların iş yeri, ev ve araçlarında detaylı aramalar yapıldı. Yapılan aramalarda yüklü miktarda para, çok sayıda senet, çek, tapu ve belgeler ele geçirildi. Mahkemeye sevk edilen şahıslar tutuklanıp Kepsut L Tipi Cezaevine götürüldü.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu