Magazin

Aybike Esin Tumluer Transeksüel Oldu

İlişki Durumu: Karışık isimli dizide Gülendam karakteri ile karşımıza çıkan başarılı oyuncu Aybike Esin Tumluer arkadaşı Onur Akay’a cinsiyet değiştirdiğini söyedi. Onu Akay uzun süredir kendisinden haber almadığını ve Tumluer’den telefon geldiğinde şaşırdığını söyledi. Önce telefonu başkasının açtığını sanan Akay daha sonra arkadaşının cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğunu öğrendi.

İsmini Atlas Karan Tumluer olarak değiştiren oyuncu değişim sürecinin 4 yıl önce başladığını fakat bunu kimseye söylemeden değişimin tamamlanmasını tercih ettiğini belirtti. Bu şekilde tüm gözlerden uzak biçimde değişim sürecini yaşayan Tumluer şu anki halinden çok memnun.

“Her Zaman Böyleydim”

Değişim sürecinin başlaması 4 yıl öncesine dayanıyor fakat Tumluer hayatı boyunca kendini kadın olarak tanımlamakta güçlük çektiğini her zaman böyle olduğunu belirtti. Cinsel eğilimler zaman zaman kişileri hem toplumsal açıdan hem de psikolojik açıdan zorlu bir sürece maruz bırakabiliyor. Son derece doğal olan bu durum kişilerin toplum ile bir çatışmaya düşmesinden dolayı zorluklar ile aşılmak durumunda kalınıyor ve bu süreci daha da zorlaştırıyor. Ancak günümüzde farklılıklara daha çok anlayış gösterilmesi ve pek çok ünlü ismin cesareti sayesinde artık cinsiyet değiştirme operasyonları toplum için daha kabul edilebilir bir durumdadır. Bu durum zaten zorlu bir süreç olan ve uzun süren cinsiyet değiştirme sürecinin en azından toplumsal yönünün daha kolay hale gelmesini sağlamış bulunmakta.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu