Teknoloji

Avengers: Endgame gişeleri salladı

Geçtiğimiz Nisan ayında gösterime giren Avengers: Endgame’in gişe rakamları sosyal medyaya yansıtıldı. Rakamlar Avengers: Endgame’in Black Panther’ın rekorunu geçtiğini ortaya çıkardı. Film için 1.2 Milyar Dolarlık gişe yaptığı açıklanırken Twitter’da hakkında en çok bahsedilen film oldu.

1.2 MİLYAR DOLAR GİŞE

Twitter’da duyuru yapan Twitter Movies, 25 Nisan’da vizyona giren ve izleyicilerin beğenisine sunulan filmin, koca bir devrin birleşme ve kesişme noktası olduğunu açıklarken, Avengers: Endgame için daha yüksek tirajlara ulaşacağının da garantisini verdi. Gişe rekortmenliğini sosyal medyada paylaşan film için en çok twitlenen film ibaresini kullandı. Avangers: Endgame için daha ilk haftası içindeyken 1,2 milyar dolar gişe yaptığını bu durumun büyük bir start olduğu açıklanırken, filmin bu hasılat rakamıyla ve tıklanma sayısıyla tarihe geçtiği açıklandı. Marvel için bir ilk olmayan bu rekor daha öncesinde yine Marvel’e ait olan bir film için, Black Panther için yaşanmıştı. Bu rekorun eski sahibi olan Black Panther’in de Marvel tarafından uyarlanmış bir film olması kitlelerin dikkatini çekti. Resmi bir hesap olan Twitter Movies, Avengers: Endgame’in bu rekorunu paylaşırken “Marvel için bir başyapıt” ifadesine yer verdi. Bu rekoru elde etmek için 50 milyondan fazla twitte, Avengers: Endgame konusundan bahsedilmesi gerekiyordu. Twitter’da tıklanma rekoru kıran Avangers Endgame’in açıklamalarından sonra Twitter Movies, resmi istatistiklerini açıkladı.

Twitter Movies’in resmi istatistiklerine göre Twitter’da en çok bahsedilen karakterlerin listesi sunuldu. Bu listede,

  1. Sırada Thanos
  2. Sırada Thor
  3. Sırada Iron Man
  4. Sırada Captain America
  5. Sırada Hulk
  6. Sırada Loki
  7. Sırada Spider – Man
  8. Sırada Black Widow
  9. Sırada Groot
  10. Sırada Nebula, yer alıyordu.
Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu