Gündem

Antalya’da Ölen Rus Turist İle İlgili Çarpıcı Söylemler

Tatil için Antalya Alanya ilçesine gelen 17 yaşındaki Sofia Lanshakova’nın ölümü ile ilgili ilginç iddialar ortaya çıktı. İddiaya göre ölen Rus turistin organları çalındı. Lanshakova 13 Temmuz 2019 tarihinde iki gündür süregelen karın ağrısı şikayeti ile önce özel bir kliniğe daha sonra özel bir hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılmasından yarım saat sonra hayatını kaybeden Rus turistin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından otopsi istendi.

14 temmuz tarihinde Antalya Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi tarafından mevtanın ölüm nedeninin belirlenebilmesi için toksikoloji ve histopatoloji incelemeleri yapılması gerekti. Bu incelemelerin gerçekleştirilebilmesi için mevtadan bazı organ parçaları alınarak cesedi babası Viacheslan Lanshakova’ya teslim edildi.

Turistin Ölümündeki Şüpheler

Olay Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleşmişti. Bir restoranda yemek yedikten sonra karın ağrısı şikayetleri ile hastaneye kaldırılan genç kadın özel hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın şüpheli bulunmasının ardından savcılık olay ile ilgili soruşturma isteminde bulundu. Genç kadının organlarının çalındığı iddiasına karşılık Başsavcılık açıklama yapma gerekliliği ortaya çıktı. Antalya Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre olay ile ilgili yaptığı açıklamada, turist üzerinde muayene ve otopsi işlemleri yapılabilmesi ve adli tıp uzmanınca kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için organlarından bazı parçalar alındığı ve incelemeler gerçekleştirildiği bildirildi. Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre organların çalınması ile ilgili iddiaları doğrulamadı.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu