Televizyon

Anne Dostluğu: Stepmom (1999)

90’lı yılların en güzel filmlerinden biri olan Stepmom, iki usta ve ünlü oyuncuyu bir araya getirmişti. Başrollerinde Julia Roberts ve Susan Sarandon’un oynadığı film ülkemizde de 1999 yılında gösterime girdi. Üzerinden 20 yıl geçmiş olsa da bugün halen anne dayanışmasını anlatan en etkileyici filmler arasında yer alıyor. Filmin konusu itibari ile hikayeyi ele alış şekli ve komedi ile dramı izleyiciye etkili bir dille anlatması da filmi unutulmaz kılan unsulardan biri olarak yer alıyor. Bu noktada filmin konusu ise şöyle, Luke eski karısı Jackie ile boşanmasının ardından yoluna devam eder. Yeni yaşamında yeni tanıştığı Isabel ile sevgili olur ve birlikte yaşamaya başlarlar. Eski karısından olduğu çocuklar onlar da birlikte yaşamaktadır. Fakat Isabel ise bu çocuklara çok alışamamaktadır ve aile sorunları ortaya çıkmaktadır.

Dayanışmanın Gücü

Özellikle iki çocuğa henüz alışamayan Isabel ise ne yapacağını bilememektedir. Luke’un iki çocuğu olan Anne ve Ben de aynı şekilde Isabel’i bir türlü sevememiştir. Aile sorunları da bir yandan artmaya başlarken Isabel çocukların annesi olan Jackie’den yardım ister. İkili ilk başta anlaşamasa da ikisi de çocuklara önem verdiğinden annelik dayanışması üstün gelir. İki ünlü oyuncuya Ed Harris ve Jane Malone gibi oyuncuların da eşlik ettiği film özellikle annelik, dayanışma ve sevginin etkileyici bir şekilde ele alındığı, nadir rastlanılan güzel bir filmlerden biri olarak sayılıyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu