Ekonomi

Amasya Belediyesi Ramazan ayı boyunca sudan ücret almayacak

Amasya Belediye Başkanı, seçim vaadini yerine getirdi. Belediye seçimleri öncesinde Ramazan ayında şebeke sularından ücret almayacaklarını söyleyen Sarı, bu sözünü yerine getirdi. Amasyalılara, suyu bol bol harcayabileceklerini, temizlik yapabileceklerini söylerken helali hoş olsun diye açıklamalarına devam eden Amasya Belediye Başkanı Sarı, Ramazan ayı süresince hiçbir şekilde ücret alınmayacağını belirtti. Gazetecilere verdiği demeçlerde seçim döneminde vatandaşlarına verdiği sözlere bağlı kaldığını ve her bir sözünü yerine getireceğini vurgulayan Sarı, aynı zamanda her zaman sosyal adaleti en üst safhada tutan bir belediyecilik anlayışıyla hareket etmeye çalıştıklarının, daima vatandaşın yanında olmaya özen göstereceklerinin de altını çizdi.

Amasya’ya layıkıyla en iyi hizmeti sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Sarı, kim kendisini ne şekilde görmek istiyorsa hangi siyasi partiden olursa olsun, o kişinin siyasi partisi olduğunu, ancak Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Belediye Başkanı olarak tavrının belli olduğunu belirterek sözlerine devam etti. İlk önceliklerinin hakkaniyetli, asaletli ve adaletli olmak ve bu şekilde duruş sergilemek adına mücadele verdiklerini de ekleyen Amasya Belediye Başkanı, Amasya’ya ellerinden geldiği kadar hizmet sunmaya gayret edeceklerini açıkladı.

SEÇİM SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ AÇIKLAMASI

Ramazan ayının ilk gününden son gününe kadar bayram günleri de dahil olmak üzere tüm vatandaşlarına ücretsiz şebeke suyu hizmeti sunan Amasya Belediye Başkanı Sarı, seçimde ne vaat ettiysek onu gerçekleştiririz, sözümüz Mehmet Sarı sözüdür ifadeleriyle Ramazan ayının muhabbeti ve bereketi ile bir ay geçirme temennilerinde bulundu. Vatandaşlarının bol bol su tüketebileceklerini söyleyen Sarı, aynı zamanda su tüketiminde su kartı kullanan vatandaşlarını da hiçbir şekilde mağdur etmeyeceklerini işaret ederek, kartlı sistemi kullanan vatandaşlar için de hesap yaptıklarını, aile bazında en yüksek olacak şekilde 55 Türk lirası gibi ortalama tüketim bedeli çıkardıklarını ve bu vatandaşların kartlarına da 25 ton kadar su yükleyeceklerini ekledi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu