Yaşam

Alışveriş İçin AVM’lere Yönelim Arttı

Yaz ayıyla beraber AVM’lere olan ilgide ciddi bir artış yaşanıyor. Özellikle yaz aylarında ülkemize gelen turistler ve gurbetçiler, AVM’lerin dolup taşmasına sebep oluyor. Ülkenin dört bir yanında bulunan alışveriş merkezleri adeta bayram ediyor. Geçmiş senelere kıyasla alışveriş merkezlerinde yaşanan artışların birçok sebebi var. Rusya ile yaşanan krizin son bulmasıyla beraber Türkiye’ye bu sene Rus turistler akın etti. Rusların gelmesiyle beraber Akdeniz bölgesindeki alışveriş merkezlerine olan talep ciddi ölçüde arttı.

Turistlerin dışında yaz aylarında Türkiye’ye gelen gurbetçilerde AVM’lerin dolup taşmasına sebep oldu. Yurt dışından gelenler özellikle Türkiye’deki fiyatların uygun olması sebebiyle alışveriş merkezleri tarihin en dolu günlerini yaşıyor. AVM’lere olan ilginin artmasıyla beraber esnaflarda yaşanan bu durumdan dolayı son derece mutlular.

 

Esnaflar hallerinden oldukça memnun

Alışveriş merkezlerinin doluluk oranlarının artmasıyla beraber esnaflarda yaşanan bu sirkülasyondan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Özellikle gurbetçilerin ülkenin dört bir yanına dağılmasıyla beraber hemen hemen bütün alışveriş merkezleri tarihinin en kalabalık günlerini yaşıyor. Uzmanlar yaptıkları açıklamada, yaz sezonu boyunca alışveriş merkezlerinin yoğun olacağını ifade etti.

Yalnızca Türkiye’de yaşayanlar değil turistlerde AVM’lerin müdavimi olmuş durumda. Bunda Türk Lirasının dolar karşısında değer kaybetmesinin etkili olduğu ifade ediliyor. Bu yüzden Türkiye’deki alışveriş merkezleri birer cazibe merkezlerine dönüşmüş durumda.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu