Haber

Ağaç Eve Büyük İlgi

Artvin’in Arhavi ilçesindeki ağaç evler insanların büyük ilgisini çekiyor. İki ıhlamur ağacının gövdesinde yerden 10 metre yüksekte kurulan ağaç ev 30 metrekare. Bölgeye gelen turistler ağaç evde kalmak için rezervasyon yaptırıyorlar.

Bir Aylık Rezervasyon Yapıldı

İnşaat mühendisi olan Osman Kaba bundan 4 yıl önce işlerini çocuklarına devrederek memleketi Artvin Arhavi’ne yerleşti. Yaz aylarında oturmak için evinin yakınına kameriye yapmak isteyen Kaba bu muhteşem evi yapmış oldu. Eve ulaşabilmek için 20 metrelik asma köprüyü çıkmak gerekiyor. Evine Şurimşine adını veren Osman Kaba bunun lazcada can yoldaşım anlamına geldiğini söylüyor.

Taleplerin çoğalması üzerine Osman Kaba evini rezervasyonla turistlere açmış. Evin içinde şık bir kırmızı yatak bulunuyor. Tuvalet,banyo herşeyi var. Türkiye’de birçok ağaç ev olduğunu belirten Osman Kaba bu evlerin onlardan farklı olduğunu bu evi yaparken İskandinav ülkerinden esinlendiğini söylüyor. Kar,yağmura dayanıklı olan ağaç evde doğayı,yıldızları seyretmek için tavan camdan yapılmış biçimde. Bazılarının evin sallandığını söylese de çoğu kişinin bu evden büyük mutlulukla ayrıldığını ifade ederken ağaç evin sallanmasının gayet doğal olduğunu söylüyor.

Büyük ilgiden dolayı da bir aylık rezervasyon yapılmış durumda. Yattığınız yerde doğayı izleyebildiğiniz,güneşin batış doğuşunu görmeye fırsat bulduğunuz evde sabahları da kuş sesleriyle uyanıyorsunuz. Bu ağaç evinde bir gün geçiren insanlar da bunun kesinlikle süper bir deneyim olduğunu herkese tavsiye edeceklerini söylüyorlar.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu