Haber

Adli Yıl Açılışında Kadına Şiddete Dikkat Çekildi

Yeni adli yıl açılışı Başkan Erdoğan olmak üzere yüksek yargı mensupları ile hukuk çalışanlarının katılımları ile gerçekleşti. Dünyanın da en büyük adliyesi olan Kartal Anadolu Adliyesi’nde gerçekleşen tören ile yeni yıl adli yıl açılışı devlet adamlarının da katılımları ile birlikte katıldı. Açılışa ise son zamanlarda gündemde yer alan kadın cinayetleri damgasını vurdu. Başsavcı İsmail Uçar’ın konuya ilişkin dikkat çektiği konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu sonuçta hepimizin sorumluluğu olduğunun altı çizildi. Ayrıca bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Uçar, konuya dikkat çekti.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan tören, Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı olan İsmail Uçar’ın konuşması ile başladı. Konuşmasına törende bulunmaktan dolayı memnun olduğunu belirterek başlayan Uçar daha sonra herkesin yeni mali yılını kutladı. Ardından dosya ve dava sayıları ile ilgili istatistikler paylaşan Uçar konuşmasına kadın cinayetlerine ilişkin vurgu yaparak devam etti. Burada son yıllarda sosyal medyanın da etkisi ile bu olayların göz önüne getirildiğini ifade eden uçar burada herkesin suçu olduğunu ifade etti.

“Özümüze Dönmemiz Gerek”

Uçar konuşmasına kadın cinayetlerine dikkat çekmek üzere devam etmiş olup özellikle gençlerin uyuşturucu batağına düşmesi, babaların evlatlarını katletmesi gibi diğer sosyal sorunlara da dikkat çekti. Son olarak ise özellikle kadın cinayetlerine ilişkin herkesin üzerine düşeni yapmasının gerek olduğunu, öze dönüşün gerçekleşmesi gerektiğini ve değerlere sahip çıkılmasının önemli olduğu vurgulandı.

 

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu