Haber

Acemi Kasaplar Kendilerini Yaraladı

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte binlerce kişi kurban kesimi için yollara döküldü. Her sene olduğu gibi bu yılda kurban kesimi daha çok profesyonel ellere bırakıldı. Hemen hemen her ilçede kurulan kurban çadırlarına akın eden insanlar, kurbanlarını burada kestirdi. Ancak tüm bunlara karşın her sene yapılan uyarılara aldırmayan kişiler ise satın aldıkları kurbanları kendileri kesmeye çalıştı. Kurban kesimi esnasında çok sayıda yaralanma hadisesi de yaşandı. Özellikle İstanbul’da çok sayıda acemi kasap kendisine zarar verdi.

Kurban Bayramı dolayısıyla bugün bayram namazından hemen sonra insanlar kesim merkezlerinin yolunu tuttu. Belediye tarafından belirlenen kurban kesim alanları dışında pek çok özel yerde de kurban kesimi yapıldı. Her seferinde yapılan uyarılara rağmen birçok kişi aldıkları hayvanı kendileri kesmeye çalıştı. Bunun sonucunda pek çok kişi bıçakla kendini yaraladı.

 

Tedavi olanlar taburcu edildi

Bıçakla kendilerini yaralayan vatandaşların tedavisine hızlı bir şekilde başlandı. Satın aldıkları hayvanları kesmeye çalışırken kendilerini yaralayan vatandaşlar, tedavi olduktan kısa bir süre sonra taburcu oldular.

Kurban keserken kendini yaralayan Köçer Çetintürk, basın mensuplarının sorduğu soruları yanıtladı. Çetintürk yapmış olduğu açıklamada, kurbanı keserken bir anlık dalgınlık sonucunda bileğini kestiğini ifade etti. Derin bir kesik olmamasına karşın hemen sağlık ekiplerini çağırdığını söyleyen Çetintürk, kısa sürede tedavi olup taburcu edildi. Bundan sonraki senelerde ise bu işi uzman kişilere bırakacağını da belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu