Sağlık

Acai Çileği Kanserli Hücreleri Öldürüyor

Kanser, pek çok hastalığa davetiye çıkaran çok ciddi ve ölümcül bir hastalıktır. Tıbbın geliştiği bu zamanlarda bilim insanları ve uzmanlar, çeşitli kanser hastalıklarının tedavisini bulmuş durumdalar. Günümüzde grip gibi normal bir hal alan kanser hastalığını yenmek için ek besinlerden de faydalanılıyor. Özellikle uzman hekimler tarafından önerilen bu besinler tüketildiğinde, kanser hücrelerinin büyümesini ve ilerlemesini durdurabiliyor.

Kanserli hücreleri yok etmekte başarılı olan besinleri kamuoyuyla paylaşan uzman hekimler, bu besinler arasında Acai çileği üzerinde durdular. Yalnızca Orta ve Güney Amerika’da yetişen Acai çileği, kanser hücrelerini yok etmekte son derece etkili bir bitki olduğu ortaya çıktı. Bu mucize meyvenin tüketilmesi, kansere yakalanma oranını minimum seviyelere çekiyor.

 

Acai çileği faydaları

Kanserli hücrelerin yok edilmesini sağlayan oldukça şifalı olduğu birçok otorite tarafından kabul edilen Acai çileği, Acai palmiye ağaçlarında yetişiyor. Orta ve Güney Amerika’da bulunan bu meyve ahududu, çilek, yaban mersini, kızılcık ve böğürtlen gibi meyvelerden çok daha fazla antioksidan taşıyor. Araştırmalar sonucu Acai çileği, 2009 senesinde keşfedildi ve her geçen yılda popülaritesini arttırıyor. Bu çilekler çok kırılgan olduklarından dolayı her iklim ve toprakta yetişmiyor.

Günümüzde Acai çileğini bulmak oldukça zor. Daha çok toz halinde ya da dondurulmuş bir şekilde satışa sunuluyor. Acai çileğinin bir başka önemli özelliği ise doğal şeker özelliği çok düşüktür.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu