Yaşam

Aç Karnına Kahve İçmek Zarar Veriyor!

Kahve, Türk kültüründe yer alan içecekler arasında olduğu gibi küresel olarak da en popüler içecekler arasında yer almaktadır. En fazla çeşide sahip olan içeceklerden biri olan kahve için belli oranda tüketim, önerilen ve sağlığa olumlu etkisi olan bir durumdur.

Bunun yanında kahve tüketimin zararlı olduğu tartışılan bazı durumlarda yok değil. Bu durumlardan birisi de aç karnına kahve tüketimi. Aç karnına kahve içmek bazı sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Aç Karnına Kahve Önerilmiyor

Aç karnına kahve içmenin vücuda bazı olumsuz etkileri bulunuyor. Dilerseniz hemen aç karnına kahve içmenin etkilerinden söz edelim.

  • Aç karnına kahve içmek midedeki hidroklorik asit seviyesinin artmasına neden oluyor ve bu da sindirilmemiş bakterilerin hidrojensülfit üretimini arttırmasına neden oluyor ki böylece mide de yanma meydana gelebiliyor.
  • Japon bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre besin eksikliği sorununa da neden olunuyor. Aç karnına kahve içilmesi durumunda gastrik boşalma denilen karın boşalması meydana geliyor ve besinler tam olarak emilmeden karından çıkarılıyor.
  • Kafein, sıvılar için vücuttan atılma sürelerinin kısalmasına neden oluyor ve bu da böbrek emilimi için gerekli zamanın oluşmaması gibi bir sorunu ortaya çıkarıyor. Bu durumda da böbrek yetmezliği hastalığına yakalanma riski artış gösteriyor.
Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu