Haber

A Milli Kadın Voleybol Takımı Yunanistan’ı Ağırlayacak

2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası start aldı. Uzun bir süredir beklenen şampiyonanın favori takımlarından biri olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız için de zorlu süreç başlamış oldu. Millilerin yer aldığı A Grup içerisinde ise ilk çekişme ise Yunanistan ile yapılacak.

Grup kuraları sonrasında A Milli Kadın Voleybol Takımı için ilk maçın Yunanistan ile yapılacağı açıklanmıştı. Beklenen maç için ise geri sayım başladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Zorlu Mücadeleye Başlıyor

Millilerimizin A Grubu içerisinde; Finlandiya, Bulgaristan, Fransa, Sırbistan, Gürcistan, Yunanistan ile mücadele edeceğini belirtelim. Ankara Spor Salonu içerisinde yapılacağı açıklanan maçların ilki ise Yunanistan ile oynanacak.

Filenin Sultanları ilk maçını, yarın saat 20.00’de Ankara Spor Salonu’nda oynayacak. Aynı grupta Fransa – Bulgaristan, Sırbistan – Finlandiya maçları da yine yarın oynanacak. Toplamda 24 takımın yer aldığı 2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası içerisinde toplamda 24 takımın mücadele edeceğini belirtelim.

Toplamda 4 grubun yer aldığı turnuvada, gruplarda ilk 4 sırayı alan takımların son 16 turuna yükseldiğini görmek mümkün olacak. Son 16 turunda karşılaşılacak olan takımların ise maçları 1 Eylül tarihinde oynadığını görmek mümkün olacak. Bununla beraber final maçı ise 8 Eylül tarihinde Ankara Spor Salon’unda yapılacak. Böylece Avrupa’nın en büyüyü belli olmuş olacak.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu