Haber

4 Ay Önce Boşanan Kadın Cinayete Kurban Gitti!

İzmir’in Dikili ilçesinde yaşamakta olan ve 4 ay önce boşanan 2 çocuk annesi Zümrüt Er (20), eski eşi Ertan K. (21) tarafından şiddet gördü. Kayınpederi Özkan K. (45) ise genç kadını pompalı tüfek ile öldürdü. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kayınpeder ve eski eş tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Cenaze toprağa verilirken Dikili Kadın Platformu üyeleri, bir kadının daha erkek terörüne kurban gitmesine tepkilerini gösterdi. İzmir Dikili’nin İsmetpaşa Mahallesi’nde ikamet etmekte olan genç kadın Zümrüt Er’in ev hanımı ve 2 çocuk annesi olduğu gündemde yerini buldu. Cinayete kurban giden kadın Zümrüt Er’in amcasının oğlu Orhan Er; Zümrüt Er’in babasının sık sık kızının babası tarafından tehdit telefonları aldığını ve cinayet gecesi kayınpeder ve üç oğlunun otomobille Zümrüt Er’in evinin önünden 2-3 kez geçtiğini beyan etti.

Kadın Cinayetleri Son Yıllarda Arttı!

Yapılan araştırmalar doğrultusunda kadın cinayetlerinin son 14 yılda yüzde 392 oranında arttığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı’nın verileri ise 281 kadının; sevgilisi, eşi, ailesinden bir kişi, tanıdığı veya hiç karşılaşmadığı bir erkek tarafından öldürüldüğünü bildirmekte. İçişleri Bakanı Soylu ise Türkiye’de kadın cinayetleri işleyenlerin %86,5’inin daha önce herhangi bir sabıkası olmadığını vurgulamakta. Türkiye’nin kadına yönelik şiddeti azaltmada Avrupa’dan önde olduğuna değinen Bakan Soylu, Türkiye’nin kadın cinayetleri rakamlarında Almanya ile aynı bantta olduğunu ifade etmekte.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu