Yaşam

30 Ağustos Zafer Bayramında EFT Yapılamıyor!

Havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların en çok sorduğu sorulardan birisi de bugün EFT yapıp yapamadıkları denebilir. EFT bugün yapıldığında ise ne zaman hesaba geçecek sorusu hakkında yanıt aranmaya başlandı. Vatandaşların bildiği üzere ise evrensel bankacılık kurallarınca EFT istenilen her an rahatlıkla yapılamıyor. Doğal olarak ülkemizde ki vatandaşlarımızda bu kuralları bildiklerinden dolayı bu soru hakkında bir an önce cevap aramaya çalışıyor.

30 Ağustos Cuma Günü olmasından kaynaklı olarak Bankalar açık olmayacak. Hal böyle olunca da EFT ya da havale işlemleri bir sonra ki işlem günü olduğu zaman gerçekleştirilmiş olacak. EFT işlemine bakıldığı zaman ise  yalnızca 08.30 ve 17.30 saat aralığı içerisinde gerçekleşiyordu. Bu işlem dışında kalan mesailerde ise resmi tatiller bekleme altına alınıyor. Bu demek oluyor ki yapılan EFT işlemleri bir sonra ki güne kalmış oluyor.

EFT Gönderimi İle İlgili Meraklılar Fazla!

Hesabına para geçmesini isteyen vatandaşlarımız  bir sonra ki günü beklemek zorunda kalacak. Yani hesabına para geçmesini sağlamak içinde beklenilecek olan mesai saatinin ise 2 Eylül Pazartesi günü olduğunu söylemek gerekir. 2 Eylül Pazartesi günü olduğu zaman ise EFTile gerçekleşmiş olan para miktarlarını kendi hesaplarında görmeye başlamış olacaklar. Bankacılık sistemi ülkemizde aktif şekilde kullanılmaya devam edilmektedir. Hal böyle olunca da sürekli olarak hesaptan hesaba EFT işlemleri çok sık yapılıyor.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu