Moda

2019 Yılının Çılgın Trendi: Çiftlik!

Birkaç yıldır moda dergilerinde, sayfalarında sık sık basma kıyafetlerle karşılaşmaktayız. Hele son zamanlarda vitrinlerde karşımıza o kadar çıkmaya başladı ki modaya yön vereceğine adımız gibi emin olduk. 2019 yazının favori parçası çiçek desenli elbiseler oldu. Makyaj gibi diğer moda parçalarında yaygınlaşan sadelik ekolünün minimalizmle birleşmesi sonucu karşımıza çıkan bu çiçekli elbiseler kendimizi bir çiftlikte gibi hissetmemize neden oluyor!

Bir süredir modaya spor kıyafet trendi hakimdi. Yerini yavaş yavaş romantik ve feminen bir ekole bırakan spor kıyafet trendi, sonraki yıllarda tekrar gün yüzüne çıkmak üzere tozlu gardroplarda yerini almaya başladı. İlham esintilerini 1700’lerin çiftliklerinden ve 1960’ların sade giyimli kadınlarından alan bu trend, yarattığı nostalji ile gözlere adeta zerafet banyosu yaptırıyor.

Bir Çiftlik Filmi: Küçük Kadınlar

2019 yılının gözdesi olması beklenen Küçük Kadınlar (Little Women) filmi de şüphesiz bu trendin ilham esintilerinden birisi. Bizleri adeta filmin geçtiği çiftliğe götüren büzgüler, fırfırlar, kabarık kollar, basma kumaşlar hatta korseler bu trendde sık sık tercih edilmekte. Yaz sıcaklarında çok tercih edilesi olmayan bu trend, bahar aylarına oldukça yakışmakta ve eredeyse tüm ünlüler bu trende uyum sağlıyor.

Eğer çevrenize nostaljik ve feminen bir imaj saçmak istiyorsanız, 2019 yılının sadelikle bezenmiş bu muhteşem trendine uyum sağlayabilirsiniz. Ve unutmadan, lütfen inekleri sağarken dikkat edin!

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu