Moda

2019 Kış Sezonu Kaş Modellerinde Ekol Doğallık

Her kadının yüz şekli farklı nedenlerden dolayı farklıdır. Dolayısıyla yüzde göze ilk çarpan ve güzelliğin en belirleyici faktörü kaşların da belli bir kalıpta olması beklenemez. Fakat yeni trend; doğallığın baskın olduğu ve kişinin yüz yapısı doğrultusunda tasarlanan kaş modelleri, her kadının hayran kalacağı güzellikler yaratıyor.

Son birkaç yıldır doğallık ekolü kaş tasarımında zirvedeki tahtını korumakta. 2019 yılının yazının geçmesiyle görünüyor ki yerini kaybedecek gibi değil. Kaş tasarımcılarına göre kaşların doğallığını korumak oldukça önemli. Fazla kavisli ve fazla ince kaş modelleri kişiyi yaşından daha olgun gösteriyor ve dolayısıyla tarihin tozlu raflarına gömülmekte. Daha önce kaşa yapılan yanlış müdahaleler, kaşların dökülmesine neden olmuşsa da artık yeni nesil uygulamalar ile bu durumun telafisi de mümkün.

2019 Yılının Trendi Dokulu Kaşlar

Dokulu kaş modeli de birçok günümüz trendi gibi doğallık ve minimalizm ekollerinden doğdu. Bu kaş stiline göre en temel faktör boyut, dolgunluk ve doku. Doğallık ekolünden ayrılmadan ortaya çıkan dokulu kaş trendi, kaşın kendi yapısının korunmasıyla ortaya çıkıyor. Dokulu kaş modelinde; kaş kılları belirginliğini koruyor, doğal bir şekilde bırakılıyor ve zahmetsiz görünen şık bir sadelik kazanıyor. Daha önceleri ise ince kaş modelini kullananların, dokulu kaş modeli görünümü elde edebilmek için çeşitli makyaj yöntemlerine  ve yollarına başvurdukları görülmekte.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu