Teknoloji

2019 BMW 3 serisi önceki modelin üzerinde

2019 BMW 3 serisi, yapılan testler sonucunda önceki modeline göre daha yüksek notlar aldı. Otomobil severlerin ve özellikle BMW tutkunlarının aklında 2019 BMW 3 serisi için soru işaretleri vardı. Sade tasarımına ilave olarak manuel vitessiz olması ile BMW ve otomobil tutkunları arasında tartışmaların sebebi olmuştu. Ancak bu tartışmalardan iyi yanlarıyla sıyrılmayı başaran 2019 BMW 3 serisi test kuruluşlarından da tam puan almayı başardı.

Öne çıkan en önemli özelliği olarak, ABD test kuruluşu olan IIHS’nin araca verdiği güvenli tam notunu gösterebiliriz. Önceki model ile aynı teste tabi olan yeni BMW 3 serisi de, yapılan her çarpışma testinin neticesinde başarılı olmuştur. “iyi” puana sahip otomobiller arasında kendine yer bulmuştur. Önceki modele göre geliştirme yapılan yerlerin otomobil tutkunlarını memnun ettiği söyleniyor. Özellikle farklar, çarpışma önleyici fren sistemleri ve çocuk koltuğu tutucu bölümlerinin geliştirilmesi etkin olmuştur.

FARKINDALIK YARATAN GÜVENLİK

Çarpışma önleyici frenlerin aldığı “üstün” puan önceki modelin de önüne geçmiştir. Oysa ki bir önceki BMW 3 serisi modelinde çarpışma önleyici frenler kabullenebilir seviyede kalıp “temel” puan alabilmişti. Bu anlamda yeni modelin farkındalık yaratan güvenli otomobil imzasını attığı diğer bölüm ise farlar olmuştur. Alanındaki en iyi puan seviyesi olan “iyi” puanına da yine bu model ile erişmiştir.

Eski modelde tüm farlar “zayıf” puan alırken yeni model ise ışıklara, orta seviye “marjinal”, standart ise “zayıf” puan aldı. Diğer farklılık ise çocuk koltuklarında yapıldı. Yapılan testte çocuk koltuğu tutucusunun puanı, bir önceki modelde “marjinal” iken yeni modelde “iyi” puan seviyesine çıkmıştır. Özel ABD test kuruluşu olan IIHS’nin yaptığı testlerde geçmiş modeline göre daha yüksek not alan ve başarı seviyesini daha yukarıya çıkaran 2019 BMW 3 serisi daha güvenli ve daha cesur…

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu