Gündem

2 yaşındaki Yaşar, kanepeden düşerek hayatını kaybetti

İzmir’in Kınık ilçesinde yaşayan Uzun ailesi dün akşam saatlerinde başlarına gelen olayla adeta hayatlarının şokunu yaşadı. 2 yaşındaki Yaşar Can, evlerinde otururken bir anda küçük çocuk oturduğu kanepeden aşağıya düştü. Düşme anında kafasını betona vuran minik Yaşar Can’ın bilinci kapanınca çift hemen küçük çocuğu en yakın sağık merkezine getirdi.

MİNİK YAŞAR CAN KURTARILAMADI

Düşerken kafasını yere çarptığı için ağır yaralanan Yaşar Can hemen Kınık Toplum Sağlığı Merkezi’ne getirildi ve küçük çocuğa ilk müdahale burada yapıldı. Bilinci yerine gelmeyen küçük çocuk zaman kaybedilmeden Bergama Necla Mithat Öztüre Devlet Hastanesine sevk edildi. Bilinci kapalı bir şekilde devlet hastanesine getirilen 2 yaşındaki çocuğa hemen müdahale yapıldı. Ancak Yaşar Can’ın genç bedeni daha fazla dayanamadı ve hayatını kaybetti.

AİLESİ YIKILDI

Kanepeden düşmesi ile bilinci kapanan ve hayatını kaybeden Yaşar Can’ın anne ve babası olayın şokunu yaşarken haberi alan yakınları da Bergama Necla Mithat Devlet hastanesine akın etti. Bütün aile büyük bir şok yaşarken 2 yaşındaki çocuğun anne ve babası sinir krizi geçirdi. Yapılan sakinleştiricilerin ardından polis ekipleri anne ve babanın ifadesini aldı ve olayın nasıl gerçekleştiğini aydınlatmaya çalıştı.

Olayın şoku ile ilk ifadesini veren anne Meliha Uzun Yaşar Can’ın oturduğu kanepeden bir anda yere düştüğünü ve başını yere çarptığını söyledi. Annenin ifadesini baba Ramazan Uzun da doğruladı. Polis ekipleri incelemelerini devam ettirirken ölüm nedeninin tam olarak ortaya çıkarılması için Yaşar Can’ın cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan incelemenin ardından 2 yaşındaki çocuk toprağa verilecek.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu