Sağlık

155 Kilo Verdi 95 Kiloya Düştü

Sakarya Adapazarında yaşayan Sevim Bal 46 yaşında ve 4 çocuk annesi. Bundan Bir buçuk yıl önce kilosunun 250’ye ulaşmasının üzerine Lenfödem hastalığı yüzünden tedavi görmeye başladı. Hastalığı yüzünden yaşamını devam ettiremeyen Sevim Bal, ayağa kalkmak gibi basit eylemleri bile gerçekleştiremeyecek duruma geldikten sonra, obeziteden kurtulmak ve hayatını geri kazanmak için elinden geleni yapmaya karar verdi.

İl Sağlık Müdürlüğü evde sağlık hizmetlerinin de desteği ile tedavi süreci başladı. Hastanelerdeki ekipmanların en fazla 200 kilo için tasarlanmasından dolayı, Bal için özel bir çalışma düzenlendi ve Bal obezite ameliyatını bu şekilde gerçekleştirebildi ve ameliyattan sonra doktorların tüm tavsiyelerini harfiyen yerine getirerek bir buçuk yılda tam 155 kilo vermeyi başardı. İdeal kilosuna varana kadar 20 kilo daha vereceğini belirten Bal azimli biçimde kilo vermeye devam ediyor.

Kilo Vermeye Devam Edecek

155 kilo vermeyi başaran Sevim Bal 20 kilo daha kaybettiğinde ideal kilosuna ulaşmış olacak. Bal’ın ideal kiloya ulaşmasının ardından tedavisinin son aşaması olan deri ameliyatı da gerçekleştirilerek obezite tedavisi sona ermiş olacak. Aşırı kilo kaybından dolayı deride çok ciddi sarkmalar meydana gelmektedir ve kişinin yaşamını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle 46 yaşındaki hastanın kol, bacak ve karın bölgesinde meydana gelen deri sarkması için bir operasyon planlaması yapılacağı ve hastanın sarkan derilerinden de kurtularak daha özgür ve sağlıklı bir yaşama kavuşacağı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu