Gündem

100 bin TL’lik atın fiziksel özellikleri şaşırtıyor

100 bin TL değere sahip olan “Thor” adlı atın fiziksel özellikleri görenlerin şaşırmasına neden oluyor. Gösteri atı olarak bilinen “Thor” isimli at yaklaşık olarak 200 kg’lık iri yapısı ile dikkat çekiyor. Hatay’da at çiftliğinde bakılan at Shire türü at grubu içerisinde yer alıyor. Thor üç ay önce İstanbul’dan satın alınmasının ardından Hatay’a getirildi.

THOR’A BAKICILAR ÖZENLE BAKIYOR

Büyüklüğü ile dikkat çeken Thor; kısa süreli gösterilere çıkıyor. 9 yaşında bulunan Thor’a bakıcılar büyük ilgi gösteriyor ve özenle bakıyor. İşletmenin yöneticisi konumunda bulunan Ahmet Sezer Kuş’un Anadolu Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamalarda Shire türü at grubuna dahil olan Thor’un dünya genelinde ender görülen at türü arasında yer aldığını ifade etti. Açıklamalarına devam eden Kuş; Thor’un da içerisinde bulunduğu Shire cinsi at grubunun centilmen devler olarak anıldığını açıkladı. Türkiye’de tek olma özelliğine sahip olan Thor’un ağırlığı 200 kg boyunun ise yaklaşık 2 metre civarında olduğunu sözlerine ekledi.

THOR ZİYARETÇİLERİN YOĞUN İLGİSİ İLE KARŞILAŞIYOR

Bu cins at gruplarına eş bulmanın zorluğunu dile getiren Kuş; ata eş bulamadıklarını da açıkladı. Serin alanlarda yaşamayı seven ata hiçbir şekilde yük taşıtılmıyor. At gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Thor Atların Efendisi olarak bilinen ekipte de bulunarak dünyanın birçok yerinde gösterilere katıldı. 100 bin liralık değere sahip olan at hassas olması nedeniyle özel ilgiye ihtiyaç duyuyor. Bakıcılar dönüşümlü olarak atla kesintisiz olarak ilgileniyor. Fiziksel özellikleri ile diğer atlardan ayrılan Thor ziyaretçilerin ilgisini en çok çeken hayvanlar arasında yer alıyor. Yaptığı kısa gösterilerle büyük beğeni toplayan Thor ziyaretçilerden deyim yerindeyse tam not alıyor.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu