Gündem

1 Mayıs gösterilerinde taşkınlık çıkaran onlarca kişi gözaltına alındı

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Dayanışma Bayramı nedeniyle Taksim’e yürümek isteyen gruplara yapılan müdahale anı kameralara yansıdı. İşçi ve Emekçi Bayramı sırasında yapılan gözaltı sayısında yükselme yaşandığı gelen haberler arasında yer alıyor. Çok sayıda polis, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için görev yapıyor. Yapılan etkinlik için Beşiktaş’ta toplanan grup Taksim’e yürümek isterken polis engeline takıldı. Polis gruplara anında müdahale etti. Yapılan müdahale sonrasında tam olarak 18 kişi gözaltına alındı.

GÖZALTI SAYISI ARTIYOR

Halkların Kurtuluş Partisi (HKP) ve İnşaat-iş Sendikası üyeleri 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak için harekete geçti. Beşiktaş’tan Taksim’e yürümek isteyen iki parti grubuna polis müdahale etti. Gözaltına alınan üyeler, polis otobüsüne bindirilerek, emniyet müdürlüğüne götürüldü. 1 Mayıs, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenecek olan yürüyüş ve mitinglerle kutlanıyor. Kutlamaların birinci adresi yine büyük şehir İstanbul oldu. İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada 1 Mayıs kutlamalarının Bakırköy’de yapılmasına izin verdi. İzin verilmeyen adres Taksim ise polis barikatlarıyla kapatıldı.

EMNİYETE GÖTÜRDÜLER

Yaşanan arbede sırasında ise HKP üyeleri, polis tarafından gözaltına alındı.1 Mayıs İşçi Emek ve Dayanışma Günü’nde Beşiktaş’ta toplanan kalabalık arasından HKP üyesi bir grup Taksim Meydanı’na doğru yürümek istedi. Grubun yürüyüşüne polis kesinlikle izin vermedi. Polisle grup arasında çıkan arbede sonrası gözaltına alınan 5 kişi, apar topar polis otobüsüne bindirildi. Gözaltına alınan birçok kişi polis ekiplerince emniyete götürüldü. Diğer inşaat iş üyeleri arasından da çok sayıda kişi gözaltına alınarak polis otosuna bindirildi. Mecidiyeköy’den Taksim’e doğru harekete geçen İnşaat-iş Sendikası üyeleri ve bir grup insan yine polisin müdahalesiyle karşı karşıya kaldı. Çıkan arbede sonucunda toplamda 5’i sendika yöneticisi olan 6 kişi daha polisin müdahalesiyle gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu