Gündem

1 Mayıs düğün değil cenazeleri oldu

1 Mayıs kutlamalarına Kahramanmaraş’tan Şanlıurfa’ya giden işçileri taşıyan midibüs devrildi: 5 ölü, 15 yaralı… 1 Mayıs kutlamaları için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden yola çıkan sağlık çalışanlarını taşıyan midibüs, Tır ile çarpışmaktan son anda kurtaran sürücüsünün kontrolünden çıkarak devrildi. Devrilen midibüse arkada seyir eden 45 HS 02 plakalı otomobil de çarptı. Çarpmanın etkisiyle, kazada 5 işçi öldü, 15 kişi de yaralandı. 1 Mayıs kutlamalarına Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’daki giden işçileri taşıyan 46 VK 309 plakalı midibüs, Şanlıurfa Birecik karayolunun altmışıncı kilometresinde kontrolden çıktı ve devrildi. Devrilen otobüse arkadan gelen bir başka aracın çarpmasıyla acı daha da katlandı. .

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLAMALARI’NDA HÜZÜN

Kazanın duyulması ile birlikte tüm yurtta ve özellikle Şanlıurfa’da büyük bir üzüntü yarattı. Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamaları başlamadan bitti. Tüm sendikaların temsilcileri Şanlıurfa’dan 1 Mayıs kutlamaları yapılacak alandan yaralıların bulunduğu hastaneye geçiş yaptı. Kısacası Şanlıurfa’da 1 Mayıs kutlamaları hüzünle bitti.

Güzel bir güne uyanan Türkiye’yi saat 09.00 sıralarında Birecik- Şanlıurfa otoyolundan gelen haberle sarsıldı. 1 Mayıs İşçi Bayramı’na katılmak üzere Kahramanmaraş’tan Şanlıurfa’ya ulaşmaya çalışan işçileri taşıyan midibüs devrilmesiyle 5 ölü, 15 işçinin yaralandı. Kaza yerine çok sayıda sağlık, jandarma ve kurtarma ekibi sevk edildi.

MİDİBÜS ÖZ BÜRO İŞ SENDİKASI ÜYELERİNİ TAŞIYORDU

Kaza yapan midibüsün 1 Mayıs kutlamalarına giden Öz Büro İş Sendikası üyelerini taşıdığı öğrenildi. Sendika üyeleri 8 araçlık konvoyla yola çıkmıştı. Kahramanmaraş’tan yola çıkan işçiler kazadan yarım saat önce bir tesiste kahvaltı molası verdi. İşçilerin kazadan önceki son kahvaltısı oldu. Memur Sen ve Hak-İş Sendikalarının düzenlediği Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamaları kaza nedeniyle yarıda kesilerek iptal edildi. Hak- İş Sendikası Başkanı Arslan ve Memur-Sen Sendikası Başkanı Yalçın, kazada yaralanan işçileri ziyaret etmek üzere hastaneye geçiş yaptı.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu